GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 5953273
nr 595 3273
Golvvas
blå, höjd: 55 cm
Kondition: nagg
måndag 24 augusti 2009
kl 18:59:06
Blå Eld
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
Golvvas
Kondition: nagg
nr 595 3273
Golvvas
blå, höjd: 55 cm
Kondition: nagg
måndag 24 augusti 2009 |
Blå Eld
Koka Blå
Koka Blå